TOP doplňky stravy na hubnutí!

Nedávno jsem se v jenom článku rozepsala o lécích na hubnutí a slíbila jsem, že brzy bude následovat nějaký o doplňcích. Z mého pohledu je to určitě mnohem lepší varianta, když už chcete proces něčím podpořit. Zázraky za vás určitě neudělá, nebude za vás cvičit, myslet ani vám nenachystá krabičky se zdravým jídlem na celý den, ale podpoří spalování tuků, zrychlí metabolismus, utlumí pocity hladu a chutě na sladké. A to v naprosté většině jen díky přírodním surovinám, bez vedlejších a nežádoucích účinků jako agresivní léky – i když netvrdím, že tyto doplňky nemohou působit i nepříjemnosti. Na někoho však může působit už samotný placebo efekt (něco beru, pomůže mi to zhubnout) – psychika je váš nejmocnější nástroj! Na trhu je nepřeberné množství produktů, ze kterých si můžete vybrat. Je nutné vybírat i podle vašeho životního stylu (zda sportujete či nikoliv), podle cíle i podle vašeho aktuálního zdravotního stavu – ne každý může všechno, pokud jde například o spalovače.

TOP doplňky stravy na hubnutí!

Je opravdu nutné se odpoutat od představy, že si vezmu tabletku a ráno obléknu džíny velikosti 38. Nic není zadarmo, a redukce hmotnosti teprve ne! Doplňky stravy na hubnutí jsou i poměrně finančně náročná záležitost, lidé mají tendenci věřit reklamám a recenzím lidí, u kterých se mimořádně dobře zadařilo. Fajn, nechte se inspirovat, motivovat…ale začněte tím, že budete jíst pravidelně, budete pít minimálně 2 litry neslazených tekutin denně, budete mít denně alespoň 30 minut aktivního pohybu nebo ideálně 3 celé hodiny týdně a pak se s pomocí vhodného doplňku budete 100% radovat z kýženého výsledku.


Co konkrétně zvolit?

Všeobecně nejde jen o podporu spalování, ale i o doplnění všeho ostatního pro ideální podmínky uvnitř organismu. Zvolila bych nějaký multivitaminový preparát – při deficitu vitamínů nebude vaše tělo uvnitř v rovnováze a nebude ani hubnout. Totéž platí pro minerální látky. Jako vhodný doplněk při hubnutí je třeba i klasický protein, speciálně pro ženy, které málokdy pokryjí nezbytnou denní potřebu bílkovin, jenž jsou pro správné hubnutí nezbytné. Pro regeneraci svalů po tréninku jsou skvělým pomocníkem esenciální aminokyseliny BCAA.


Spalovače tuku

Jedná se o látky s lipotropním efektem – pomáhají našemu tělu s přeměnou tuku.

Mezi nejznámější patří:


KOFEIN – o jeho účincích jsem již psala v dřívějším článku o kávě. Kofein je centrální stimulant, podporuje činnost nervů i náš výkon, srdeční činnost a tepovou frekvenci. Preparáty podporující hubnutí s obsahem kofeinu jsou např. WEIDER Thermo Caps (eshop DrMax.cz) nebo čistý kofeinový doplněk Kofein K na Gigalekarna.cz.

 

ZELENÝ ČAJ – je výborný stimulant a antioxidant, mimo téma. Ale podporuje a zrychluje metabolismus. Vybírejte kvalitní a pijte ho teplý. V rámci doplňku existuje třeba LIPOXAL Effect, který obsahuje i SYNEFRIN – další skvělý spalovač, který potlačuje chuť k jídlu a působí termogenně, což znamená, že zvyšuje teplotu tělesného jádra a tím i metabolismus.

 

zeleny caj


KARNITIN – je to něco jako aminokyselina, která umí transportovat tuk přes buněčnou membránu do mitochondrií a ten je zde využíván jako zdroj energie pro pracující svalové buňky. Což ale znamená, že jeho účinek se aktivuje pohybem, tudíž bez pohybu vám bude spíše na obtíž (bušení srdce, pocení, pocit horka). Jako doplněk ho můžete koupit samostatný, čistý – např. od značky Weider nebo MedPharma opět na eshopu nějaké lékárny.

 

CHROM – je minerální prvek nezbytný pro správnou funkci hormonu inzulínu v našem těle. Stabilizuje glykémii a tím tlumí chutě na sladké. Pozor na předávkování, maximální denní dávka je 200 mikrogrmů.

 Hubnutí

 

CLA = konjugovaná kyselina linolová – uvolňuje tukové zásoby pro využití na energii, zabraňuje úbytku svalové hmoty a jako bonus vám ještě pomůže snížit cholesterol! Denní dávka je 3000 mg, ale hodně ji přijmete i přirozeně, pokud zařadíte do jídelníčku maso a mléčné výrobky.

 

VLÁKNINA – ani na tu nesmíme zapomínat. Pokud sníte denně půl kila ovoce a zeleniny a konzumujete celozrnné výrobky, pečivo a cereálie, měli byste její denní potřebu (25-35 g) pokrýt. U vlákniny zase není žádoucí, abyste jí měli přebytek, poté se stejně nevstřebá a spíše vám způsobí zácpu než pokles hmotnosti. Při hubnutí pomáhá především tím, že pročišťuje střeva a v žaludku navozuje dříve pocit sytosti. Lze jí doplnit v podobě inulínu, otrub, psyllia, jablečného octa, zeleného ječmene, chlorelly a dalších.

 

Na konec bych chtěla zopakovat, že doplňky pouze doplňují, co vašemu tělu skutečně chybí a podporují vaši vlastní práci. Vyjmenovali jsme si pár známých a základních pomocníků pro boj s nadváhou, shrňme si ještě tedy, na jakém principu fungují doplňky stravy, když chcete hubnout:

snižují chuť k jídlu (ovlivňují hormony informující mozek o pocitu hladu)
navazují na sebe tuky a tím je pomáhají před uložením do zásoby vylučovat z organismu (samozřejmě částečně)
štěpí a spalují tuky – zajistí, aby tělo prvně spalovalo tuk a až poté ostatní zdroje energie


…a to je všechno! Zbytek je skutečně jen na vás! Na vašem odhodlání, motivaci a správném směřování vlastní fyzické i psychické energie!

 

DOPORUČUJEME
Věrnostní program lékárny Pilulka

Pilulka klub – věrnostní program lékárny Pilulka

Karta výhod Dr. Max

Klientská Karta výhod Dr. Max - jak ji získat a věrnostní program

BENU léková karta, bonusy

BENU léková karta – bonusy, kupóny a jak ji získat

Výhody nakupování v internetových lékárnách

Výhody nakupování léků v internetových lékárnách

Karta Více výhod v lékárnách Magistra

Karta Více výhod v lékárnách Magistra

Teta klub - klubová karta a dětský program Brouček

Teta klub - klubová karta a dětský program Brouček