Krásná i v těhotenství!

Těhotenství je sice věc krásná, silná a fascinující, ale nebudeme si lhát – to vidíme spíše až zpětně když je za námi. Pro ženu je to velmi náročné období – v jejím těle roste nový život, každý týden je více a více podobný finálnímu miminku, je nepopsatelný pocit ho cítit uvnitř, obzvláště když se začne hýbat. Nicméně spousta žen trpí ukrutnými nevolnostmi v prvním trimestru, všechny více či méně přibíráme na váze, mění se i tvar postavy jako takový, často se zhorší pleť i naše vlasy, na kůži se mohou dříve či později objevit strie…máme šílený nálady díky diskotéce hormonů uvnitř nás, míváme návaly horka i emocí, časem si nejsme schopné ani samy zavázat tkaničky nebo oholit nohy, v noci se nám těžko spí a máme křeče, přes den se nám hůře dýchá…věřím, že některé z vás mi dají za pravdu. Pojďme si říct, jak pečovat o tu vnější schránku našeho dokonalého těla (je dokonalé když dokáže vytvořit nového člověka!), abychom se cítily krásné a všechno pak mnohem lépe snášely a užívaly si tyto neopakovatelné dny.

Krásná i v těhotenství!

Péče o vlasy v těhotenství

Mohou být krásnější a zdravější než kdykoliv dříve, ale není to pravidlo. Vlivem hormonů se v těhotenství nemusí vůbec dařit ani barvení vlasů. Barvy nejen že „hůře chytají“, ale najednou vám mohou hodně vadit jejich pachy. V tomto období je i lepší volit spíše šetrnější přelivy s minimem chemikálií anebo melír, kdy barva nepřijde přímo do styku s pokožkou hlavy. Doporučuji vyzkoušet přírodní barvy značky Korres (k zakoupení na eshopu mall.cz nebo notino.cz). Dopřejte vlasům občas i nějaký přírodní zábal nebo masku – skvělý na zábaly je kokosový olej, olivový olej a splachovat vlasy můžete odvarem z kopřiv (použít lze i čaj – spoustu kvalitních bylinných čajů nabízí např. internetová lékárna Benu.cz), heřmánku (spíše blond) či octovou vodou (dodá lesk). Dbejte i na pravidelné zastřihování.

Péče o kůži v těhotenství

Toto je celkem časté úskalí, bohužel. Ale co bychom pro ty naše poklady neobětovaly že? Trošku špatná zpráva je, že u strií (břicho, stehna, prsa, boky) je nutná pečlivá prevence, protože jak to podceníte a vzniknou, zpět už to téměř nejde vrátit. Já osobně mám skvělou zkušenost s přípravkem Elasti-Q – přibrala jsem skutečně hodně (jakože fakt hodně) a strie nebyla ani jedna! Ale mazala jsem poctivě už od počátku a až do konce. Dalším výborným kouskem je například Saloos těhotenský olej (Notino.cz nebo eshop DM drogerie). Skvělé jsou i produkty od značky Bi-Oil.

gravid joga

Změnit se může i pleť. U některých žen zkrásní a naopak zmizí veškeré nedostatky, u jiných to může být zcela naopak. Dopřejte jí také kvalitní a pravidelnou péči. Osvědčil se například krém Avene. Pak už je třeba jednat u každé z nás individuálně – jestli je pleť náhle mastná nebo vysušená či přecitlivělá. Určitě dbejte i na pitný režim, prospěje teď nejen vaší pleti.

Výživa a vitamíny pro těhotné

Tohle je záležitost, kterou bych v prvním trimestru rozhodně nepodceňovala. Určitě se poraďte se svým gynekologem, ale pokud se podíváte na jakýkoliv eshop internetové lékárny, najdete všude sekci vitamínů pro těhotné a výhodou je, že jsou již speciálně nakombinované tak, jak je právě v tomto období potřeba. Bývá to komplex vitamínů i minerálních látek (vitamín B, C a D; kyselina listová, hořčík, mastné kyseliny, vápník, železo a jód). Základem je samozřejmě kvalitní a vyvážená strava, kdy v prvním trimestru není nutné nějak výrazně zvyšovat příjem potravy, spíše až ve druhém a třetím a během kojení, ale rozhodně nejíte za dva! Pohyb ve formě procházek a plavání je k nezaplacení v mnoha směrech a velmi doporučuji i těhotenskou jógu! A opět připomínám – pitný režim! Voda, čajíky, šťávy…pozor na sladidla a éčka v limonádách, alkohol a káva by měly být spíše tabu.

Čajíčky na pohodu i popohnání porodu

Na závěr si dovolím doporučit nějaké čaje pro chvíle pohody. Existují i již hotové a namíchané bylinné směsi přímo pro těhulky (Benu.cz). Pozor na bylinky, které vyvolávají stahy dělohy – kočičí dráp, aloe, pelyněk, šalvěj, máta a řebříček a na černý a zelený čaj pro vyšší obsah kofeinu. Dobře vám udělá a poslouží čaj například z meduňky, kopřivy, šípku, rakytníku či hluchavky. Na závěr od 36. týdne těhotenství se doporučuje zase pomoc děloze se stahy a zde je velmi účinný čaj z maliníku a jahodníku (a také nechráněný pohlavní styk a červené víno).

DOPORUČUJEME
Věrnostní program lékárny Pilulka

Pilulka klub – věrnostní program lékárny Pilulka

Karta výhod Dr. Max

Klientská Karta výhod Dr. Max - jak ji získat a věrnostní program

BENU léková karta, bonusy

BENU léková karta – bonusy, kupóny a jak ji získat

Výhody nakupování v internetových lékárnách

Výhody nakupování léků v internetových lékárnách

Karta Více výhod v lékárnách Magistra

Karta Více výhod v lékárnách Magistra

Teta klub - klubová karta a dětský program Brouček

Teta klub - klubová karta a dětský program Brouček