Zázračné účinky Matcha na zdraví, jsou pravdivé?

Matcha slibuje detoxikaci, podporu spalování tuků a zvýšení mozkové činnosti. Můžeme tomu ale věřit? Zjistíte taky, jak Matchu nejlépe podávat, aby ji zůstalo, co nejvíc zdraví prospěšných látek.

Zázračné účínky Matcha

Zázrak zvaný matcha

Žijeme v době, kdy máme k dispozici všechno, na co si jen vzpomeneme. Téměř v neomezeném množství a v jakoukoliv roční dobu. Neplatí to však jen pro potraviny, ale všeobecně, naše možnosti jsou takřka neomezené, až občas sami nevíme, co vlastně jíst, dělat, kam jet a jak naložit s vlastním životem. Vlivem tolika možností bez práce jsme se ale dost odklonili od přírody, od toho, co pomáhalo našim předkům už před stovkami let. V přírodě nalézáme stále nejen klid, ale i mnoho bylinek a zázraků a jedním z nich je právě matcha tea.

Co to je matcha?

Jedná se o speciální zelený čaj, který vzniká mletím celých čajových lístků na jemný, smaragdově zelený prášek. Původem pochází z Japonska a jeho pěstování je specifické, na rozdíl od jiných čajů, tím, že čtyři týdny před každoroční sklizní jsou čajové plantáže zastíněny speciálními plachtami. Rostlina si kompenzuje ztrátu světla zvýšenou produkcí chlorofylu – nutričně bohatého zeleného barviva.

Listy machta se sbírají výhradně ručně a vybírají se jen ty nejlepší, které se následně spaří, usuší a odstraní se stonky i žilky. Po skladování v mrazu se namelou na žulových mlecích kamenech. Celý proces je přísně monitorován a dokumentován, aby se zajistila maximální kvalita výsledného produktu.

 

Matcha čaj

Má nějakou historii?

Zajisté, jako většina mimořádných starodávných darů přírody. Z Japonska ho dovezl japonský velvyslanec do Číny, hojně ho pak využívali buddhističtí mniši pro jeho léčivé účinky. V roce 1991 přišel jeden buddhistický mnich jménem Eisai s novým způsobem užívání – nikoliv jako lék, ale jako nápoj – sušené lístky rozemlel, zalil prášek horkou vodou, zamíchal a popíjel. Další vývoj matchy proběhl díky samurajům, kteří vytvořili tzv. rituál zeleného čaje, jenž měl vnést klid a harmonii do jejich jinak bouřlivého života.

Co mi přinese užívání matcha tea?

Záměrně nepíšu jen pití, neboť prášek se dá použít při výrobě mnoha dezertů, zmrzliny, nápojů typu smoothies apod., latté, čokolády a mnoho dalšího. Největší zdravotní i harmonizující účinek má však matcha stále v podobě čaje. A to konkrétně například detoxikační účinek, speciálně pak na játra, která čistí a chrání před škodlivými účinky alkoholu – výborné na kocovinu!

Dále potom matcha zrychluje metabolismus a podporuje spalování, tudíž je skvělým pomocníkem při redukci hmotnosti a zároveň dochází ke zvýšené čilosti mozku a celkové výkonnosti, což ocení každý z nás. Oproti kávě má dlouhotrvající efekt, co se bdělosti týče, a zároveň navozuje pocit klidu a celkové spokojenosti. V neposlední řadě je tento zelený prášek plný antioxidantů, podle studií jich má mnohonásobně větší množství než ovoce, zelenina a všechny známé superpotraviny.

Mimo jiné má vliv i na zdraví dásní a zubů, pro svoje antibakteriální a dezinfekční účinky odstraňuje zubní plak, osvěžuje dech a působí preventivně proti vzniku paradentózy.

Kde se dá matcha koupit

Matcha tea koupíte v mnohých lékárných nebo ve větších obchodech se zdravou výživou. Matchu můžete koupit ve formě prášku nebo v tobolkých. Doporučujeme matchu kupovat po internetu, kde ušetříte například až 20% z ceny oproti kamenných prodejen. Kvalitné matchu můžete koupit v online lékárnách.

 

Matcha prášky

Příprava čaje

Pokud budete chtít zažít a zkusit slavný čajový rituál, pusťte si tématickou hudbu ihned poté, co najdete nějaké krátké video s ukázkou „jak na to“. Budete také potřebovat jisté pomůcky – misku = chawan, bambusovou metličku = chasen a bambusovou lžičku – chashaku. Dva gramy prášku zalijete vodou o teplotě 70-80 °C, mícháte metličkou do tvaru písmene M a pak už jen v klidu a míru vychutnáte silný, aromatický a zelinkavý zázrak.

Chcete-li to vzít jednoduše, dejte dva gramy do hrnku, zalijte vodou a rozmíchejte. Čím více vody, tím slabší koncentrace a méně výrazná chuť. Účinky budou obdobné.

 

Matcha tea

Bohužel, ani tento zázrak přírody není samospásný a pro harmonický život,maximální výkon a pevné zdraví je potřeba trochu více než jen šálek čaje. Ale právě proto, že máme tolik možností, jak si k celkové pohodě dopomoci, tak neváhejte vyzkoušet leccos, co má tradici a nepostrádá kvalitu. Matchu můžete koupit v obchodech zdravé výživy, čajovnách ale i pohodlně na eshopu, např. lekarna.cz nebo lékárna Pilulka a mnoho dalších.

Přeji vám, ať si najdete denně chvilku pro sebe a sáhnete po správném produktu, jenž vám zpříjemní den.

 

DOPORUČUJEME
Věrnostní program lékárny Pilulka

Pilulka klub – věrnostní program lékárny Pilulka

Karta výhod Dr. Max

Klientská Karta výhod Dr. Max - jak ji získat a věrnostní program

BENU léková karta, bonusy

BENU léková karta – bonusy, kupóny a jak ji získat

Výhody nakupování v internetových lékárnách

Výhody nakupování léků v internetových lékárnách

Karta Více výhod v lékárnách Magistra

Karta Více výhod v lékárnách Magistra

Teta klub - klubová karta a dětský program Brouček

Teta klub - klubová karta a dětský program Brouček