LEANO.cz
Wobenzym 300 tablet

Wobenzym 300 tablet

Enterosolventní tablety (dražé)
Pro porovnání cen není zařazený žádný obchod
Jít na značku Wobenzym
nebo
Do online lékárny

Wobenzym je registrovaný léčivý přípravek, který má schopnost ovlivňovat imunitu a usnadňovat hojení zánětů, bolesti a otoků. Pomáhá například i zkrátit dobu rekonvalescence po operaci. Jeho účinnost je podložena dlouhým vědeckým výzkumem a řadou kontrolovaných klinických studií.

Podobné zboží

Účinné látky: Paracetamol a Fenylefrin hydrochlorid. PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, včetně horečky, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a tím usnadňuje dýchání.
od 167 Kč
Nejlevněji
Lékárna Matěj
Do nákupního seznamu
Dr. Max | Lékárna.cz | Lékárna Matěj
Účinné látky: paracetamol a fenylefrin hydrochlorid. Vicks SymptoMed Forte citrón ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka. Účinkuje proti bolesti a horečce. Redukuje otok nosní sliznice a uvolňuje ucpaný nos.  
od 165 Kč
Nejlevněji
Dr. Max
Do nákupního seznamu
Dr. Max | Pilulka | Lékárna.cz | BENU
Preventan® Junior ovocný mix obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.
od 315 Kč
Nejlevněji
Lékárna.cz
Do nákupního seznamu
Dr. Max | Pilulka | Lékárna.cz | BENU
Vitamin D je pro lidský organizmus velice důležitý. Reguluje metabolismus vápníku, je potřebný hlavně pro tvorbu a mineralizaci kostí a zubů. Zejména pro kojence a batolata je nutný pro růst pevných kostí a zubů. Většina současné populace má vitamínu D nedostatek.
od 186 Kč
Nejlevněji
Lékárna.cz
Do nákupního seznamu
Dr. Max | Pilulka | Lékárna.cz | BENU

Popis Wobenzym 300 tablet

Lék Wobenzym je registrovaný léčivý přípravek s jedinečnou směsí enzymů, díky které ovlivňuje obranyschopnost, tlumí záněty a otoky. Balení 300 tablet (dražé) je vhodné pro léčbu trvající 3 a více týdnů.

Obsahuje enzymy (bílkoviny, které řídí biochemické procesy v těle), díky kterým urychluje průběh zánětů, zmenšuje jejich následky a do jisté míry pomáhá rozpouštět i krevní sraženiny. Protože právě enzymy určují povahu i rychlost chemických reakcí v těle a řídí většinu biochemických procesů v lidském organismu. Krevní výrony a otoky se tak lépe vstřebávají, a tím je usnadněno jejich hojení a zmírnění bolesti.

Wobenzym a jeho účinky:

 • Zkracuje dobu rekonvalescence po úrazech a operacích
 • Působí proti zánětům a zmírňuje bolest
 • Urychluje vstřebávání otoků
 • Ovlivňuje funkci imunitního systému

Dávkování Wobenzymu

Léčba Wobenzymem se zahajuje dávkou 3x5 až 3x10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x3 tablety denně.

U poúrazových otoků (naražení, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny) se doporučuje zahájit léčbu dávkou 3x10 tablet denně, podle klinického stavu (po 7-10 dnech) dávku snížit na 3x3 tablety denně až do úplného vymizení příznaků.

Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Před užíváním si pozorně přečtěte příbalovou informaci ohledně dávkování.

Dávkování po a před operací

S lékem Wobenzym se doba rekonvalescence po operaci může zkrátit. Enzymy, které obsahuje lék Wobenzym, urychlují vstřebávání otoků, krevních výronů, podlitin a zmírňují bolest. Posilují imunitu a omezují výskyt pooperačních komplikací jako je např. hnisání nebo nadměrné jizvení. Nejvíce je doporučován po plastických operací. Užívání konzultujte s ošetřujícím lékařem.

Klinická studie - účinnost enzymů při hojení operační rány potvrzují i výsledky klinických studií. Do jedné z nich bylo například zahrnuto 89 pacientů po operaci zlomenin. Ti, kteří užívali Wobenzym, byli propuštění z nemocnice v průměru o týden dříve než pacienti, kteří Wobenzym neužívali.

Dávkování pro zvýšení imunity

Doporučené dávkování je v rozmezí 3x3 až 3x10 tablet za den. Dávkování pro zvýšení imunity je velmi individuální a před užíváním, byste se měli nejprve poradit s lékařem.

Wobenzym a chřipka

Enzymy mohou pomoci v boji proti chřipce. Enzymy, které obsahuje lék Wobenzym, působí proti zánětům a posilují imunitu. Díky posílení imunity, pomáhá zkracovat délku léčby. Wobenzym se doporučuje dávkovat preventivně již při zvýšeném výskytu onemocnění.

Wobenzym a antibiotika

Enzymy ve Wobenzymu podporují průnik antibiotik do tkání, a tím zvyšují účinnost léčby. Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost. Před užíváním se informujte u svého lékaře o podpůrné léčbě enzymy.

Jak užívat Wobenzym

Nerozkousané tablety se doporučuje pro maximální účinek zapít půl hodiny před jídlem větším množstvím tekutiny (nejméně 0,25 litru). Počet tabletek užívejte viz. dávkování Wobenzymu. Tablety nerozkousávejte.

Jak dlouho užívat Wobenzym

Před užíváním Wobenzymu a při jeho delším, než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem. Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby Wobenzymem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za pozitivní reakci organismu na léčbu.

Wobenzym složení

Jedna enterosolventní tableta obsahuje:

 • Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j.
 • Papainum 90 F.I.P.-j.
 • Bromelaina 225 F.I.P.-j.
 • Lipasum 34 F.I.P.-j.
 • Amylasum 50 F.I.P.-j.
 • Trypsinum 360 F.I.P.-j.
 • Chymotrypsinum 300 F.I.P.-j.
 • Rutosidum trihydricum 50 mg

Celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j.
Celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j.
Celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

Pomocné látky: jádro - monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek.

Potahová vrstva: mastek, kopolymer MA/MMA 1:1, natrium-lauryl-sulfát, triethylcitrát, hypromelosa, hyprolosa, mikrokrystalická celulóza, glycerol 85%, ponceau 4R (E124), oranžová žluť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000.

Účinné látky Wobenzymu

Amyláza – enzym zajišťující štěpení škrobu na jednodušší sacharidy.

Lipáza – lipolytický enzym, který rozkládá tuky na glycerol a mastné kyseliny. Zajišťuje také redukci tukových zásob a v dostatečném množství je schopna pomoci s jeho spalováním.

Bromelain – proteolytický enzym extrahovaný z výhonků ananasu, štěpí bílkoviny, snižuje pravděpodobnost výskytu krevních sraženin a je aktivní při zánětlivých procesech, hojení otoků a hematomů.

Trypsin/Chymotripsin – trávicí enzym štěpící bílkoviny obsažené v potravě, má protirakovinné účinky, působí protizánětlivě, posiluje imunitu a zlepšuje trávení.

Pankreatin (směs enzymů produkovaných ve slinivce) – dokáže štěpit bílkoviny, tuky a cukry, je důležitý také pro správnou funkci trávicího traktu a imunitního systému.

Papain – proteolytický enzym extrahovaný z nezralých plodů papáji, snižuje pravděpodobnost vzniku krevních sraženin a urychluje léčbu zánětů, dále má také příznivý vliv na trávicí trakt a eliminuje vedlejší účinky chemoterapie.

Trihydrát rutosidu – účinná látka s antioxidačními účinky, která se používá k léčbě žilní nedostatečnosti, zmírňuje otoky a zvyšuje pevnost cévní stěny.

Wobenzym balení

Toto balení obsahuje 300 enterosolventních tablet odolných vůči žaludeční kyselině. Balení je určeno pro středně dlouhodobé užívání například po operaci, v chřipkové sezóně nebo při dlouhodobém sportovním zatížení. Vychází na léčbu trvající 3 a více týdnů. Wobenzym se vyrábí také v menších baleních po 40, 200 tabletách a také ve větším rodinném bolení 800 tablet. Na Leanu.cz najdete vždy akce a nejlevnější ceny za Wobenzym.

Wobenzym a alkohol

V příbalovém letáku není alkohol zmíněn, proto bude pravděpodobně malé množství alkoholu možné. Malé množství alkoholu může být 2 dcl vína či malé pivo.

Wobenzym a Prevenzym rozdíl

Wobenzym je registrovaný lék, jehož účinnost je ověřena vědeckým výzkumem, klinickými studiemi a mnohaletou léčebnou praxí. Oproti tomu Prevenzym je pouze doplněk stravy. Pokud srovnáme množství enzymů, Wobenzym obsahuje mnohanásobně větší množství (v jednotkách F.I.P.) a více druhů enzymů.

Nežádoucí účinky

Lék Wobenzym je obvykle dobře snášen i při dlouhodobém podávání vysokých dávek, kdy nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky. Ojediněle se může objevit menší změna konzistence stolice včetně její barvy a zápachu. Při užívání vyšších jednorázových dávek byly pozorovány pocity nadýmání, zřídkakdy nevolnost. Těmto pocitům se dá zamezit rozdělením dávky v průběhu dne. Jestliže tyto příznaky i po snížení dávky přetrvávají, poraďte se s lékařem. Více informací najdete v příbalovém letáku níže.

Upozornění: jedná se o volně prodejný léčivý přípravek (bez lékařského předpisu), čtěte pozorně příbalový leták a o jeho užívání se nejdříve poraďte s lékařem.